Prohlédněte si náš katalog na rok 2019

VSTUPTE PROSÍM!

Pořizujete sprchový kout?
Kromě jeho tvaru by vás měl zajímat i způsob otevírání dveří.

Sprchové kouty ve vysoké kvalitě od českého výrobce s vlastní pečlivě kontrolovanou výrobou. Na všechny sprchové kouty a dveře poskytuje výrobce záruku 5 let. Maximální variabilita a široká nabídka modelů sprchových koutů, které DOMEO nabízí, vám pomůže splnit každou váší představu.

POSUVNÉ DVEŘE
Posuvné dveře - nezasahují do prostoru koupelny a voda po nich stéká do sprchovacího prostoru, nehrozí tedy odkapávání vody na zem ještě dlouho po ukončení sprchování. Při výběru tohoto typu dveří zkontrolujte kvalitu posuvného mechanismu, protože především na něm záleží, jak dlouho bude kout bezproblémově sloužit. Průměr koleček má být větší než 2 cm a mají mít kovové ložisko, jako je tomu například u koutů Matrix či 10°.
ANTIBLOCK
Zvláštním typem posuvu je patentovaný systém RAVAK AntiBlock. Testujeme jej na 1 milion otevření a zavření a poskytujeme na něj 10 let záruku. Tento antiblokační mechanismus, použitý u koutů Supernova, funguje na principu nikoli koleček, ale pojezdu, který se posunuje v drážce opatřené prakticky nezničitelnou plastovou vložkou s vynikajícími kluznými vlastnostmi.
ZALAMOVACÍ DVEŘE
Výhodné zvláště pro niky, kde zajistí maximálně široký vstup v poměru k celkové šíři stavebního otvoru. Vzhledem k zalamování dovnitř do koutu nedovolují odkapávání zbytkové vody do prostoru koupelny. Zalamovací dveře mají například sprchové kouty z řady Supernova nebo Blix.
OTOČNÉ DVEŘE - NA ČEPU
Dveře se otevírají ven do prostoru, s jejich velikostí je proto potřeba počítat při plánování koupelny. Hlavní výhodou otáčení na čepu - pivotu, které dalo název modelové sérii koutů Pivot, je jeho naprostá spolehlivost. Jednoduchost tohoto systému nedává prostor komplikacím. Hlavní úlohu má kvalitní nerezový čep zasazený do pouzdra, ve kterém se otáčí a otáčí tak celé dveře.
OTOČNÉ DVEŘE – NA PANTECH
Protože právě panty tvoří nejzásadnější součást tohoto typu sprchových koutů, není neobvyklé, že se prodávají i zvlášť. Nejdůležitější je ověřit u nich, zdali jsou vyrobeny z poctivého kovového materiálu a zdali mají zdvihový mechanismus, který zajišťuje aretaci dveří v základní zavřené poloze, jejich nadzdvihnutí nad prahovou lištu a automatické dovírání, jako je tomu například u sprchového koutu Brilliant. Všechny tyto zdánlivé detaily při sprchování přirozeně zajišťují nerušený zážitek.